Maratończyk Brzeźno - Orkan Jarosławiec 7:1 (4:1)

• autor: nigel7, 2011-09-25 18:24

Dobre 90 minut.

(czytaj dalej!)

Po raz kolejny w niedzielne popołudnie przyszło nam grać w ładną pogodę. My postaraliśmy się aby tego dnia nie tylko pogoda była ładna. Zwykle opisuję jedną połowę, gdyż w jednej przesypiamy. Dziś mam utrudnione zadanie. Zaczęło się od sprawdzenia przez gości czy "płyta" boczna jest dopuszczona do rozgrywania na niej zawodów sportowych. No niestety. Możemy was przepraszać za to w jakich warunkach przyszło wam grać, ale pomyślcie... Wy raz, a My cały czas! Kibice dojechali, gapie przybyli, wybiła 14:00, tak więc czas zacząć. Pierwsze dwadzieścia minut to badanie potencjału między obiema jedenastkami. W 23 minucie faulowany koło trzydziestego metra zostaje nasz wojownik Artur Pelczyński. Do wolnego podchodzi Sebastian Przebysławski i... rozwiązuje jak się później okazuje worek z bramkami. Mocny strzał w róg bramkarza. 1:0. Mecz się systematycznie zaostrzał. W 28 minucie futbolówka została posłana przez jednego z naszych zawodników na prawą flankę połowy gości, znalazł się tam napastnik w tym meczu Stawiarski, który dośrodkował wprost na głowę Hoffmanna. Gol! Świetnie wykończona centra. 2:0. Oszołomieni przyjezdni próbowali chwycić kontakt i... się im udało. Rzut wolny z okolic kantu pola karnego na bramkę zamieniają gości po niefortunnej interwencji Przemka Przybysławskiego piłka ląduje w siatce. 2:1. Mimo tego to nasz zespół kolejny raz doszedł do głosu w następujących okolicznościach: do wydawałoby się straconej piłki pobiegł Olek Hamerski i powalczył z blokującym ją obrońcą, wyłuskał piłkę po czym zagrał do nabiegającego Marka Małeckiego. Świstu w końcu przełamał niemoc strzelecką uderzeniem tzw. "dużym palcem" po długim rogu w 35 min podwyższając wynik spotkania na: 3:1. Fajerwerek nie koniec! Koło 40 min. "Mesut" zdecydował się na indywidualną akcję i w sytuacji sam na sam wreszcie zachował zimną krew! 4:1. Tak więc na przerwę schodziliśmy dokładnie z tym samym rezultatem co dwa tygodnie wcześniej z Phytopharmem. W przerwie motywacja była tym większa, iż chcieliśmy dokończyć ten mecz grając, a nie jak to miało zwykle miejsce...asystując. W 50 min. długą piłkę do będącego na spalonym Özila zagrał Darek, ale piłkę głową dotknął stoper Orkana, więc akcja mogła być kontynuowana, przebiegając dobre trzydzieści metrów oraz nawracając obrońce, wychodzi oko w oko z bramkarzem i wykańcza całą akcję. 5:1. Fajerwerek ciąg dalszy. W 55 min. po raz kolejny faulowany Pela, piłkę na dwudziestym piątym metrze ustawia Stawiarski i w kuriozalnych okolicznościach pokonuje bramkarza(tytuł bramkarza raczej grubo na wylot) strzałem w środek bramki. 6:1 Jest to jego pierwszy hattrick zdobyty w barwach Maratończyka. W 60 minucie na dwudziestym trzecim metrze faulowany... Mesut, a wolnego na bramkę zamienia Sebastian Przybysławski. Po minimalnym rykoszecie kolejna buda z wolnego. 7:1. Od tej pory mecz toczył się w wolniejszym tempie co nie znaczy, że nasz zespół nie miał kolejnych szans na bramkę, dwukrotnie szansę na gola zmarnował Krystian Dukarski, swoją szansę miał również Mateusz Słomian i Albert Jagiełło. Koniec końców rozgromiliśmy przeciwnika, który w tym meczu był dla naszego zespołu zaledwie tłem. Pokazaliśmy, iż mimo fatalnych warunków(boisko) da się zagrać kilka ładnych klepek. Cieszy skuteczność i to, że zagraliśmy cały przyzwoity mecz. Wyróżnić należy także formację defensywną, która grała dziś po profesorsku ;) W końcu chyba wywiązaliśmy się z założeń taktycznych trenera! To chyba na tyle.