POGOŃ Książ Wlkp. 3:1 MARATOŃCZYK Brzeźno

statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka "na wodzie"

• autor: geniu1993, 2013-05-30 21:19

Niestety! Kolejna porażka, tym razem przegrywamy z pewną już baraży o awans do klasy okręgowej, Polonią II Środa. Mecz, który odbył się „na wodzie” jest drugim przegranym przez nas spotkaniem u siebie w tym sezonie.

No to może na początek trochę o tym co się działo przed meczem. Kilka minut przed pierwszym gwizdkiem do Brzeźna przybył niezbyt mile widziany „kibic”. Chodzi oczywiście o potężną ulewę, przez którą trzeba było przełożyć początek spotkania o kilkanaście minut. Po kilkunastu minutach sprawdzano boisko i mimo sprzeciwu zawodników Polonii, a także ich trenera rozpoczęliśmy grę.

O meczu można powiedzieć niewiele, tempo jak i sama gra nie zachwycała, na co wpływ miała pewnie pogoda jak i nawierzchnia. Mecz był wyrównany, ale brakowało klarownych sytuacji.

Bramki straciliśmy w dość dziwny sposób, wyłącznie przez nasze błędy w obronie. Najpierw po sporym zamieszaniu przy polu karnym , dośrodkowanie jednego z zawodników Polonii zostało w efektowny sposób wykończone i przegrywamy 1-0. Jeszcze przed przerwą straciliśmy drugą bramkę, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jeszcze przy bezbramkowym remisie, piłkę w siatce umieścił Małecki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Druga połowa nadal nie była za ciekawa, ale wydaje się, że przewagę mieli zawodnicy z Brzeźna. Gdy wszyscy czekali na bramkę kontaktową, błyskawiczna kontra zawodników z Środy została zakończona trzecią bramą. Po tej bramce chyba już wszyscy wiedzieli kto wygra to spotkanie i coraz większą przewagę mieli goście. Czwarta bramka wpadła z rzutu karnego, po faulu wprowadzonego kilka minut wcześniej Aleksandra Hamerskiego.

O meczu można powiedzieć tylko tyle, że drużyna z Środy zasłużyła na zwycięstwo, ale nie wydaje się, że w aż takim rozmiarze. Był to mecz walki i indywidualne błędy zdecydowały o naszej porażce. Gratuluje zawodnikom Polonii nie tylko zwycięstwa, a także dostania się do baraży o awans do „okręgówki”. Może będą mieli tam więcej szczęścia niż my rok temu.

Co jeszcze do sytuacji przed meczem. Na pewno szkoda, że trafiła się taka pogoda, bo murawa wydawała się dobrze przygotowana i może gra była by ciekawsza. Jednak dziwi mnie trochę zachowanie zawodników i trenera z Środy, którzy nie chcieli grać tego spotkania. Niektóre murawy w naszej lidze i bez tej wody są w dużo gorszym stanie i chyba nikt aż tak nie narzeka. Przypominam także, że w meczu rundy jesiennej w Środzie boisko wcale dużo lepsze nie było.